Будь-яка криза, включно з війною, показує вам, що відбувається у вашій парі насправді. Шукайте відповідальність за ваші стосунки спільно з розрахунку 50/50 – кожен відповідає за свою половину і шукає причини в собі, а не в партнері.
Страх відчувають навіть найсильніші люди. Бо він є інстинктом самозбереження. Тому це нормально, що у критичних умовах і чоловіки, і жінки відчувають страх.
Для жінки базова потреба – це безпека у всіх сенсах цього слова. Зараз, у період змін, жінки змушені бути сильнішими, виявляти вольові зусилля, брати відповідальність за себе та дітей у чужих країнах, освоювати нові території, забезпечувати собі життя.
Жінку, незалежно від того, поряд вона з вами або на відстані, потрібно «обійняти» – у прямому й переносному сенсі слова. Не кричати, не диктувати умови, а говорити приємні слова, вислуховувати.
Дуже важливий момент: жінкам важливо проживати свої почуття вголос, отримати «захист» від партнера навіть на відстані. Цікавтесь, як пройшов її день, чим вона займалася, про її інтереси, що їй сподобалося, як вона спала, що їла, скажіть про свої почуття, скажіть, що вона – найкрасивіша, бажана, кохана.
Так, тут є труднощі – чоловік не вміє «дбати» у природному значенні цього слова. Але й жінка природно для таких випробувань не народжена (готова).
☝У період кризи, є важлива мета кожного з партнерів – перемогти свою гендерну приналежність.
Для жінки – навчитися бути самостійною та зрілою, щоб у подальшому житті більше розуміти свого чоловіка.
Для чоловіка – бути самодостатнім, тільки через турботу про себе, ближніх, про рідних людей.
Досягаючи успіху в особистісному зростанні, ми стаємо більш дорослішими, а значить, приймаємо дорослі рішення для щасливого особистого життя. Бережіть себе та свої стосунки, живіть у мирі та злагоді із собою.

Ольга Котляр, психолог-практик у методі гештальт-терапії, транзактному аналізі, когнітивно-поведінковій терапії

4444